Projektowanie Permakulturowe

W zgodzie z naturą ( trzecia część kursu )

Nasz świat jest w dużym stopniu projekcją, ale istnieje też realna rzeczywistość, w której ten "nasz świat" jest konstruowany. Rzeczywistość daje znaki. Sztuka w tym, by te znaki zauważać, czytać i reagować na nie lub nie reagować -.-

Profil terenu podpowiada...

jak sensownie zaprojektować gospodarkę wodą w naszym siedlisku - niezwykle ważny element planu ze względu na zapowiadane, coraz dotkliwsze susze, na które pomóc może technika wałów (swales) i zbiorników (key points).

Metoda otwartej formy

Dom Hansenów. Plan budowy uwzględnia proces realizacji, pozostaje otwarty na zmianę dyktowaną nieustannie przez rzeczywistość "tu i teraz" (here&now). Elastyczność. Flexibile, flowing... Idealny projekt permakulturowy jest otwarty na współpracę i bierze pod uwagę niebezpieczeństwa.

Poza tym na wykładzie:

Mindfullness, Dragon Dreaming, ekosystem, keyline design, mandale, Carl Gustav Jung i jego dom w Bollingen, wzory, Buckminster Fuller, święta geometria, I Ching, taoistyczna zasada Wu-wei, synchroniczność (Synchronicity: An Acausal Connecting Principle), Pitagoras, archeoastronomia, studnia Santa Cristina na Sardynii.. i Krakowski Ogród Społeczny :-)

8 grudnia, wtorek, godz. 18.00-20.00, Ambasada Krakowian, ul. Stolarska 6/9, Kraków

wstęp co łaska 20 zł. :-)

Przyjdź. Zapraszamy, nawet jeśli nie masz.. :-)

strona wydarzenia na Facebook.
________________________________________

część pierwsza: Filozofia Permakultury.
część druga: Praktyka Permakultury.

Prowadzący

Ben Amin Lazar, redaktor Permakultura.edu.pl, ogrodnik w Krakowskim Ogrodzie Społecznym, wędrowny nauczyciel z praktyką w Ligurii i Christianii, dyplomowany w Indonezji w Bumi Langit Institute.